Соціальні ініціативи за рахунок робітників
Просто перш ніж голосно і красиво дати гроші деяким українцям, у них та їх рідних ці гроші тихенько заберуть.
Другий рік ми доводимо урядовцям, що для легалізації заробітних плат та виходу бізнесу із тіні обов'язковою умовою є зниження ставки єдиного соціального внеску до базових 18,1%.
Вони вже начебто із цим погодились, але не бачили шляхів компенсації надходжень до бюджету в разі зниження фіскального навантаження на доходи людей.
З нашими компенсаторами профільне міністерство не погоджувалось, хоча ми показували збільшення надходжень податку з доходів фізичних осіб в разі сплати цього податку з заробітних плат, які сьогодні виплачують "в конвертах". Крім цього, ми показували ще 28 млрд грн. Це 70% витрачених державою коштів начебто на соціальний захист, які насправді не дійшли до тих людей, які того захисту потребують.
Ми доводили чиновникам, що гроші в країні є, а вони усі разом і по черзі повторювали одне: "коштів немає", "зниження навантаження на заробітну плату можливе "з одночасним розстрілом пенсіонерів".
Тож нещодавні запевнення перших осіб держави про те, що на забезпечення соціальних ініціатив Президента є кошти, викликали у нас подвійне відчуття. Від "ми ж вам казали!" до "чим будуть забезпечувати?".
Друге питання складалось і з цікавості, і з остраху, бо законодавчі ініціативи останніх двох років, навіть аносовані як пропідприємницькі, принесли бізнесу тільки складнощі та додаткові витрати.
Наша оцінка в черговий раз виправдалась: соціальні виплати будуть здійснені не за рахунок розвитку легального підприємництва і навіть не за рахунок ефективного використання існуючих ресурсів, а за рахунок тих людей, які отримають соціальну допомогу.
Просто перш ніж голосно і красиво дати гроші деяким українцям, у них та їх рідних ці гроші тихенько заберуть. Як так? А через заплановане збільшення надходжень до Держбюджету через посилення тиску на підприємництво, на малий та середній бізнес.
Заявлено, що від митних платежів надійде додатково 7 млрд грн, які автоматично будуть додані до ціни імпортних товарів і, відповідно, сплачені покупцями. І цей процес вже розпочався, вже зараз платежі при митному оформленні піднімаються десь на 30%.
Аналогічно, надходження від ПДВ будуть збільшені майже на 17 млрд грн, а це податок, який сплачує кінцевий споживач в ціні товарів та послуг, і який відшкодовується тільки великому бізнесу.
Отже, люди отримають кошти, які перед тим самі ж заплатять державі в ціні придбаних ними товарів.
Більше того, деякі з цих людей втратять роботу через те, що податкове навантаження "додавить" їх роботодавців чи їх справу.
А чиновники, як освоювали державні кошти, так і будуть це продовжувати робити – 70% собі, а 30% - тим, кому кошти призначались.
Про автора:
Оксана Продан, голова Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу "Фортеця"
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...