Що потрібно молодому підприємцю для успішного старту?
Часто головною умовою для організації власної справи і перешкодою для його здійснення вважають наявність або відсутність початкового капіталу. Але фінансова база сама по собі зовсім не запорука безперечного успіху: капітал може, безумовно, гарантувати лише одну-єдину можливість - голосно, з тріском провалити підприємство і втратити гроші.
Значно важливішим виявляється не стільки їх кількість, і навіть наявність взагалі, як уміння ефективно розпорядитися ресурсами - у тому числі інтелектуальними та організаційними, які можуть значно знизити фінансові витрати.
Нестачу початкового капіталу з успіхом може компенсувати здатність визначити перспективну сферу діяльності й розумно організувати справу. Тим більше, що ці навички знадобляться і тоді, коли вона стане вигідним і прибутковим. Не варто, задумуючи власну справу, нове підприємство, орієнтуватися на просунутий бізнес з багаторічною історією становлення та розвитку, на його матеріальну базу і фінансові обороти. Починатися все може (і, як правило, так і відбувається) зовсім інакше.
Та ж сама логіка справедлива і щодо перспективної ідеї. Головну роль тут відіграє не стільки щаслива можливість «схопити за хвіст» конкретну багатообіцяючу ідею, скільки здатність реалізувати її у відповідності з вимогами часу: вміння відчувати сучасні тенденції, здатність вловлювати потреби сьогоднішнього дня і розуміти, яким чином вони можуть розвиватися завтра.
Для того щоб стати підприємцем, в першу чергу, необхідне вміння задати єдиний напрямок енергетичним та фінансовим потокам, розрізненим тенденціям і ресурсам (перш за все, людським), а не везіння «опинитися в потрібний час у потрібному місці» (хоча з боку все це і може виглядати саме так). Важливо ясно розуміти і чітко формулювати, хоча б для себе самого, - в чому унікальність твоєї ідеї, її відмінні якості і своєрідність, переваги і вигоди, особливості її подачі та трактування.
Обов'язково для успішного вирішення питання «як стати підприємцем?» поєднання таланту координатора, дисциплінованості та цілеспрямованості. Безумовно, необхідні здібності адміністратора і хоча б мінімальні навички соціального спілкування (адже успішному підприємцю ніяк не обійтися без уміння встановити плідний контакт з незнайомими людьми!), здатність підпорядкувати особисті емоції інтересам справи і, хоча б у самому мінімальному варіанті, - впоратися з особистісними проблемами і комплексами.
Саме тому створення і розвиток власної справи, в першу чергу, спирається на базу особистісної зрілості майбутнього підприємця - його самостійність і відповідальність. І, у свою чергу, впорядковує та надзвичайно стимулює подальший особистісний розвиток - адже перед ним регулярно і неминуче виникають нові цілі, питання, вирішення яких вимагає нових навичок, зусиль, наполегливості, аналітичної та соціальної гнучкості.
Першооснова і першодвигун справжнього підприємницького таланту - здатність підприємця розсудливо, але в той же час нестандартно мислити, шукати необхідні перспективи і рішення, приймати їх і приводити у виконання. І обов'язково тією чи іншою мірою ризикувати!
Тому пріоритети у вирішенні проблеми «як стати підприємцем?» - це:
- достатній ступінь особистісної зрілості;
- організаторські здібності;
- активний, підприємливий, гнучкий і наполегливий розум;
- володіння творчими здібностями - в широкому сенсі цього слова;
- особиста зацікавленість у власному почині;
- цілеспрямованість.
Саме завдяки цим якостям людина здатна сформулювати і втілювати в життя перспективну ідею, організувати, підтримувати і розвивати власну справу.
Деякі відсутні якості підприємливої людини починаючий підприємець може набувати й розвивати в собі поступово, у міру освоєння поля своєї діяльності. Якщо ж все-таки якісь необхідні навички не даються йому самому, він може цілеспрямовано компенсувати цей недолік залученням фахівців - вже точно, конкретно розуміючи, який саме помічник, співробітник, соратник, вузький фахівець і професіонал йому необхідний - радник, аналітик, стратег або організатор. А не друг компанії або хороший працівник взагалі.
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18779
15012
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
303
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 36844 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...