Що потрібно знати бізнесмену-початківцю
1. Вам завжди буде не вистачати грошей, навіть якщо ви все розрахували, знайшли бізнес-ангела, який виділив грошей рівно стільки, скільки ви попросили, все одно вам буде не вистачати, тому що ви швидше за все просто не передбачили всіх нюансів і непередбачених витрат.
2. Не можна створити стратегію до запуску і не міняти її після, сліпо їй слідуючи. Міняйте плани свого розвитку відповідно до тих умов, подій і чинників, які впливають на живу фірму з першого дня її запуску. Чим частіше ви адаптуєте, змінюєтеся, тим краще. Намагайтеся зберегти свою гнучкість як можна довше, вона вам ще знадобиться в майбутньому.
3. Не віддавайте на аутсорс те, що реально робити усередині своєї компанії, забудьте консультантів, аналітиків, бухгалтерські та аудиторські фірми, їх завдання - заробити на вас гроші. Ваше завдання - зберегти свої гроші. Робіть все самі, стежте за своїми витратами, ніхто не зможе зберегти ваші гроші краще, ніж ви.
4. Під час роботи компанії робіть ставку на створення інтелектуальної власності. Ви можете розоритися, ви можете розійтися зі співзасновниками, але технології напрацьовуються роками, і буде зовсім непогано, якщо своє наступне підприємство ви почнете вже з технологіями, ноухау, знаннях про розкладених граблях і потенційних шишках, які можна набити на тернистому шляху заробітку грошей.
5. Основним пріоритетом в компанії з самого її першого дня повинен бути заробіток грошей. Не підвищення капіталізації, не розробка нового продукту, а саме заробіток грошей - ось ваша мета.
6. Не нехтуйте щирими порадами тих, хто вже зробив те, що ви тільки збираєтеся. Головна ознака щирості - поради повинні бути безкоштовними і дружніми.
7. Практика перебиває теорію - ось найголовніше правило, яке ви повинні запам'ятати. Реальність завжди знущається над вигаданими стратегіями, мріями, теоріями, припущеннями.
8. Керуйте своїм часом. Враховуйте свій час, рахуйте скільки його йде на виконання якогось процесу або проекту. Це допоможе в майбутньому управляти своїми підлеглими, тому що ви завжди будете знати, що й по чому, скільки часу займає і як зробити так, щоб якийсь процес виконати швидше і краще.
9. Ви не можете почати нову справу, якщо у вас немає бажання його починати. Бажання заробити грошей, не дорівнює бажанням розпочати і розвивати бізнес. Бізнес у вашому житті повинен з'являтися як любов, швидко, раптово і повинен захоплювати вас практично повністю, тоді буде толк.
10. На старті навіть один у полі воїн. Як правило, цей воїн - ви. Ваше завдання - створювати ресурси для інших, нехай інші вже маючи ресурси і «зброю», воюють з комфортом, вам доведеться гірше за всіх, тому приз, за який ви боретеся, повинен бути цінніший, ніж приз ваших колег і підлеглих.
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18779
15012
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
303
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 36844 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...