Хто стає бухгалтерами
Без бухгалтерії не обходиться жодне підприємство, будь то дитячий садок або машинобудівний завод-гігант. Спеціальність входить до числа самих затребуваних. За в'їдливого і досвідченого бухгалтера керівник будь-якої фірми готовий віддати «півцарства».
У непрофесійному середовищі прийнято апріорі вважати професію бухгалтера грошовою. І зауважте, зовсім не тому, що бухгалтерія - це область фінансової (грошової) сфери, а тому, що люди, в ній зайняті, добре заробляють. І це дійсно так. Бухгалтер, якщо тільки він не є технічним працівником нижчої ланки (рахівником по суті), може, оцінюючи ситуацію, впливати на фінансову політику підприємства. Від його професіоналізму багато в чому залежить добробут фірми і співробітників. Крім того, він має доступ до інформації, що становить комерційну таємницю, тому автоматично стає довіреною особою керівника. Іноді частину зарплати такий бухгалтер одержує просто «за нерозголошення».
Якщо фірма невелика, всю бухгалтерію може вести одна людина. Іноді це сам власник, проте у міру зростання фірми йому стає все важче справлятися з роботою.
Якщо ж мова йде про середню і великому підприємстві, то зазвичай на ньому працює кілька бухгалтерів, і можна говорити про розділення функцій між ними. У банках, наприклад, бухгалтерія нараховує часом кілька десятків співробітників. Частина з них спеціалізується тільки на певних напрямках: операції в гривні або валюті, пасивні або активні операції.
Головний бухгалтер - керівник всього підрозділу - несе відповідальність за формування облікової політики, веде бухоблік у повному обсязі, займається оптимізацією оподаткування. У його обов'язки входить оформлення податкових документів, складання балансу - основного звітного документа підприємства. Без підпису головного бухгалтера не дійсний жоден фінансовий документ.
Хто може стати бухгалтером?
Людина відповідальна та організована, адже бухгалтер просто не має права забувати, або втрачати документи, а також не здавати звітність в строк.
Володіє математичними здібностями, оскільки доведеться постійно мати справу з цифрами, і помилка тут дорого коштує - в самому прямому розумінні. Робота з документами, звітами вимагає високої концентрації уваги. Бажано також мати гарну пам'ять, розвинене логічне мислення і вміти тримати рот на замку.
Багато фахівців в області бухобліку сходяться на думці, що їхня професія не вимагає якихось надприродних здібностей. Головне - щоб вона подобалася. Якщо обчислення та паперова робота не наводять на вас нудьгу - вперед!
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18779
15012
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
303
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 36844 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...