Поширені помилки при просуванні по кар'єрними сходами
Є мільйони способів пробитися до вершини кар'єрними сходами. Ці способи можуть бути етичними та неетичними, благо більшість з них відомі широкій публіці. Серед них є такі способи:
Спосіб перший, від якого бажано відмовитися: спосіб коника або часта зміна роботи з підвищенням за посадою. Якщо ви запитаєте знайомих керівників високого рівня, то в більшості випадків у них до моменту одержання дійсно керівної посади було не більше 3-х роботодавців. Кожен роботодавець в середньому співпрацював з цією людиною 3-5 років.
Якщо ви гляне на свічерів (тих, хто змінює роботу часто) і тих, хто віддає перевагу тривалій співпраці зі своїм роботодавцем, то побачите схожість - час і шлях до вершини кар'єрної драбини в обох груп приблизно однакові.
Другий ненадійний і дуже сумнівний спосіб, на який варто звернути увагу: орієнтування тільки на вертикальний ріст. Насправді горизонтальний, зростання з поступовим підвищенням, приносить кращі плоди, тому що ви охоплюєте більший пласт знань і досвіду, збираєте більше контактів, стаєте помітними у різних галузях. Орієнтування на стрімке зростання вертикально часто викликає підозри і може послужити негативним фактором під час просування.
Третя помилка, яка охоплює кар'єристів - орієнтація на великі компанії. В компаніях будь-якого розміру можна заробити багато, треба тільки знати як, але треба розуміти межу своїх можливостей. Чим більше компанія, тим більше конкурентів на шляху до вершини, але не факт, що винагорода тому, хто вже перебуває на вершині, окупить ті сили і засоби, витрачені для її досягнення. Також слід памятати, що досвідчені управлінці з великих компаній часто переходять в маленькі. Мабуть, вони щось знають, вам так не здається? Адже це не може бути простим глобальним трендом дауншифтерів.
Четвертий міф: молодим скрізь у нас дорога, молодим скрізь у нас шана. Можна одразу заперечити, що від вашого віку мало що залежить. В великих компаніях, де є гроші, вважають за краще найняти на керівну посаду старшу людину, тому що у нього купа зв'язків та величезний віз досвіду. Що заважає молодому фахівцеві отримати досвід і зв'язки? Нічого, крім обмеження по кількості годин на добу.
П'ята омана, про яку варто задуматися - краще побудувати свою кар'єру самостійно і без сторонньої допомоги. Self made man - це завжди почесно! Коли ти зробив сам себе, виростають крила, з'являється натхнення та бажання творити. На жаль, на цьому список позитивних моментів закінчується. Кар'єра зростає швидше у тих, кого просувають, проштовхують, всіляко допомагають і рекламують.
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18779
15012
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
303
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 36844 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...