Як перестати відчувати себе втомленим і ледачим

Прокрастинація — це одна з найбільших проблем для багатьох з нас. Через неї ми часто відкладаємо якісь справи в дальній ящик і істотно знижуємо свою продуктивність протягом дня і в глобальному сенсі в цілому, інформує Ukr.Media.

Безсумнівно, у прокрастинації є свої плюси, але в більшості випадків від неї одні лише біди. Щоб відучити себе відкладати справи на потім, важливо користуватися порадами, описаними далі.

Пам'ятайте про те, що "краще зараз, ніж потім"

Прокрастинація пов'язана зі страхом і нудьгою. Найчастіше нам не хочеться щось робити, тому що ми знаємо, що це буде дуже важко або нудно. Експерти в області психології рекомендують щоразу перед відкладанням справ на потім повторювати собі: "краще зараз, ніж потім". Щоразу, коли ви робите щось в останній момент, з'являються якісь проблеми, помилки, порушення дедлайну і так далі. Простіше відмучитися прямо зараз, ніж збирати справи.

Не чекайте, поки настане "той самий момент"

Багато прокрастинують, тому що думають, що зараз просто неможливо буде показати все, на що вони здатні. Це найчастіше стосується творчих людей і творчих завдань. Наприклад, потрібно написати пісню. Людина чекає натхнення, але "апетит часто приходить під час їжі". Просто почніть і все — інше саме вийде.

Розбивайте складне завдання на легкі

Хтось відкладає на потім прибирання, думаючи, що цього потрібна ціла доба. Мало хто знає, що один з найефективніших видів прибирання — наведення порядку в одному місці кожен день. Наприклад, в понеділок можна помити туалет і ванну, у вівторок розібрати гори посуду і помити стіл, в середу можна помити підлогу, а в четвер випрати білизну і забратися біля вхідних дверей і так далі. Якщо розбивати завдання на більш дрібні завдання, можна істотно полегшити собі життя.

Працюйте в команді

Якщо є можливість попрацювати над чимось в команді, краще зробити це. Так ви зможете знайти для себе можливість отримати додаткове задоволення від процесу. Удвох завжди легше, ніж одному, так що не бійтеся пропонувати іншим людям об'єднувати зусилля.

Шукайте мотивацію

Найчастіше ми прокрастинуємо через те, що виконання того чи іншого завдання ніяк не наблизить нас до щастя. Проте, знайти мотивацію завжди можна. Наприклад, вам не хочеться готуватися до іспиту, але ви прекрасно розумієте, що якщо не зробите цього, то вас відрахують з навчального закладу. Мотивація є завжди і в повсякденних робочих справах. Якщо ви не хочете втратити роботу, краще робити все рівно в строк.

 

https://ukr.media/business/449728/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад